Riot Games Türkiye ve Nimo TV Anlaşma İmzaladı! Riot Games Çin merkezli yayın şirketi Nimo TV ile yayın ortaklığı anlaşması imzaladıklarını açıkladı. Bu yıl ülkemizde yatırımlar yapmaya başlayan Nimo TV özellikle Kış Mevsimi finallerindeki reklamları, takımlar ile gerçekleştirilen sponsorluklar ile Türkiye pazarında önemli hamleler yapmaya devam ediyor.

Çin merkezli şirket ülkesindeki en büyük oyun yayın platformları arasında yer alıyor. Riot Games Türkiye ve Nimo TV arasında yapılan anlaşma sonrasında League of Legends Şampiyonluk Ligi mücadelelerine ev sahipliği yapabilecek. Bu anlaşmada bir tekelleşme bulunmuyor. İzleyiciler mücadeleleri Nimo TV’nin yanı sıra Twitch veya YouTube üzerinden de izleyebilecek.

Yapılan anlaşma sonrasında Riot Games Bölge Müdürü Erdinç İyikul açıklamasında “Takipçilerimiz ile birlikte gelişmeye ve büyümeye devam ediyoruz. Ayrıca Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi takipçilerimize sunacak yeni platform ve dağıtım kanalları ile ortaklık kurmaktan heyecan duyuyoruz. İçerikleri daha ileriye taşımada en iyi yayıncı ve takımların yanı sıra e spor ve etkinliklere dair de yeni içerikleri takipçilerimizle buluşturmaya çalışıyoruz” sözlerine yer verdi.

Nimo TV Türkiye Müdürü JAy Chenglie açıklamasında ise “Nimo TV’nin 2020 Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Yaz Sezonu ana ortağı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Nimo TV, League of Legends severlerine kaliteli bir deneyim sunmasını hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Ülkemizde ilk olarak Beşiktaş, 5 Ronin, Team Aurora gibi takımlar ile sponsorluk anlaşması imzalayan Nimo TV, yeni anlaşma ile birlikte 2020 Yaz Mevsimi’ni Nimo TV’den yayınlayacak. Riot Games ve Nimo TV arasında yapılan anlaşma sonucunda taraflardan rakam konusunda bir açıklama yapılmadı. Ayrıca anlaşmanın süresi ve içeriği konusunda da net bir açıklama yapılmış değil. Önümüzdeki günlerde Riot Games Türkiye ve Nimo TV arasındaki anlaşmanın detaylarının açıklanması da bekleniyor.

Share It!